Uzdrawianie, Rozwój i Samorealizacja Duszy
Mandala
Mandala
Medytuj z Mandalą


Mandala - Nowy BlogRSS
niedziela, 02 grudnia 2007
Prawda
w szukaniu prawdy można skoncentrować się na wspólnym mianowniku istoty przenikającej wszelką różnorodność i wielość - właśnie w swoim własnym najzwyczajniejszym doświadczeniu każdy może odkryć największą prawdę
czwartek, 29 listopada 2007
Modlitwa Wstawiennicza - jak pomóc a nie zaszkodzić
Modlitwa Wstawiennicza to delikatna sprawa a zarazem silne i skuteczne narzędzie pomocy innym.

Przede wszystkim w Modlitwie Wstawienniczej trzeba mieć świadomość, że nie prosimy o realizację naszego "widzimisię" typu: "no niech on się wreszcie zmieni", "niech przejrzy na oczy" albo inne konkretne "rozwiązania" które sobie wykombinujemy. Zdarza się że takimi egoistycznymi poczynaniami możemy bardziej komuś zaszkodzić niż pomóc.

Wstawienniczo Modlimy się o najlepsze rozwiązanie dla Najwyższego Dobra jakie daje Bóg. Dlatego przed przystąpieniem do Modlitwy dla kogoś należy zbadać i ewentualnie oczyścić własne intencje, żeby nie ingerować w intuicyjny, spontaniczny proces pomocy płynący od Boga.
czwartek, 15 listopada 2007
Zaufanie do siebie i wybaczanie sobie

To nie jest tylko przywilej, że możemy sobie ufać i wybaczać sobie. Tak naprawdę to mamy obowiązek wobec siebie żeby sobie ufać i przebaczać sobie.

Wybaczanie
Co za różnica czy mam wybaczyć sobie czy komuś innemu? Ja dla kogoś jestem tak samo Kimś jak on dla mnie - czemu więc traktować siebie mniej poważnie od innych. Wybaczając sobie mamy większą swobodę i moc do wybaczania innym, a odwrotnie, kiedy nie wybaczymy sobie - wybaczanie innym może być tylko życzeniową sprawą i spychaniem urazów do innych w swoją podświadomość.

Zaufanie
Funkcjonuje powszechne zaufanie do mediów itp. źródeł informacji, które starają się być obiektywne dla ogółu za cenę gubienia indywidualnego podejścia do odbiorcy i tępienia intuicji.

Każdy z nas ma wybór czego słuchać i czemu wierzyć. Kiedy przedkładamy źródło informacji masowej nad własną intuicję gubimy nie tylko siebie, ale i własny ogląd rzeczywistości. Budowanie własnego doświadczenia na „faktach” pochodzących z „obiektywnych” mediów daje sztuczny twór bez duszy.

Najważniejsza jest hierarchia ważności i praktycznego korzystania ze źródeł informacji. Podstawowym i najważniejszym źródłem informacji człowieka jest jego intuicja rozwijana dzięki doświadczeniu, wyciąganiu z niego wniosków i rozsądkowi.

Obowiązek
Obowiązek ufania i przebaczania sobie mamy również wobec innych - gdyż dzięki temu mamy większą wartość i przydatność dla społeczeństwa.

Zaufanie do siebie i wybaczanie sobie uzupełniają się i wspierają w prosty sposób: kiedy przebaczamy sobie - nabieramy do siebie więcej zaufania, bo mamy lepszy obraz siebie. Kiedy ufamy sobie, wiemy że możemy sobie wybaczyć, bo to co się wydarzyło będzie lekcją i wyciągniemy z niej wnioski dla zmian na lepsze w przyszłość.

wtorek, 16 października 2007
Budda radzi :)

"Nienawiść nigdy nie pokona nienawiści" - Budda Gautama Siakjamuni

ja zmieniłem na własny użytek: "Nienawiść nigdy nie pokona głupoty"

Budda na ten temat miał takie zdanie: "Jeżeli masz iść swoją Drogą z głupcami - lepiej podróżuj samotnie" 

poniedziałek, 24 września 2007
nagi

w duchowości jak w seksie
penetruję niewidoczne gołym okiem światy

nagi

niedziela, 16 września 2007
Niezmienny płomień

Niezmienny płomień
istotnych zdarzeń
tchnie nowym życiem
Miłości Prawdy

Świadomość zabarwił
Spokój jasny
Radosny oddech
naszej Przyjaźni

 

sobota, 08 września 2007
jing jang

duch porywany w podniebną przypowieść
zamawia pizzę używając świata po drodze

poniedziałek, 23 lipca 2007
Medytacja jest twórczym procesem
Chociaż dzięki medytacji osiągamy głęboki stan nie ulegający zmianom - to sama medytacja jest procesem swobodnych zmian zmierzających ku harmonii
środa, 13 czerwca 2007
Przebudzenie

Uśpiona duchowo dusza nie posiada samoświadomości ani potrzeby by to zmienić. Nie ma potrzeby też jej niepokoić, gdyż przebudzenie nie nastąpi poprzez wysiłki ludzkie, tylko jest łaską i spływa bez zaplanowania.

Nie świadczy to jednak o tym, że nie należy inspirować uśpione dusze, trzeba to jednak robić bez presji, a najlepiej jakby w ogóle, tylko własnym duchowo przebudzonym przykładem.

sobota, 02 czerwca 2007
Taniec Duszy
Taniec od zawsze był ważnym elementem w świecie, jeszcze zanim pojawił się człowiek. Taniec wyrażał emocje w różnych sytuacjach, określał przynależność do grupy, integrował ją i uzdrawiał relacje oraz indywidualne dusze, nie tylko każdego z tańczących, ale i muzyków, i widzów.

Pojawiły się od kilku stuleci tendencje ograniczania pewnych zachowań w tańcu i zastępowania ich wymyślonymi, sztucznymi formami nie zawsze zgodnymi z naturą ciała i duszy człowieka. Cały czas jednak Dusze intuicyjnie dążą do swojej pierwotnej natury - do zdrowia i szczęścia.

W każdym z nas jest potencjał tańca, który przywraca harmonię i wyraża osobiste i społeczne, naturalne i zdrowe potrzeby, jak i pomaga swoją formą psychodramy odreagowywać stres i sytuacje, które łatwiej jest wyartykułować tańcem niż słowami.

Taniec to droga i samorealizacja Duszy.
 
1 , 2